Mieszanina wolnych i zbuforowanych kwasów organicznych. KABANEK PH OPTI jest szczególnie efektywny przeciwko bakteriom Gram-ujemnym (E.Coli, Salmonella) zarówno w przewodzie pokarmowym świń, jaki i w wodzie do picia.

Dodatkową zaletą jego stosowania jest poprawa strawności składników pokarmowych poprzez obniżenie pH w żołądku. Całkowitym efektem stosowania KABANEK pH Opti jest pozytywny wpływ na zdrowie jelitowe świń oraz poprawa ich produkcyjności.

Podawanie KABANEK pH Opti w wodzie do picia skutkuje:
HIGIENA WODY PITNEJ

Najważniejszym składnikiem w żywieniu trzody chlewnej jest woda, jaka piją zwierzęta na fermie. Wyniki przeprowadzonych przez nas testów uświadomiły nam, że zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody stanowi poważny problem dla producentów świń – ponad 50% analizowanych próbek było zanieczyszczonych bakteriami i innymi mikroorganizmami! Mając na uwadze powyższe badania, opracowano KABANEK pH Opti – produkt poprawiający jakość wody pitnej i zabezpieczający ją przed zanieczyszczeniem mikroorganizmami. KABANEK pH Opti reguluje wzrost drożdży, pleśni i bakterii.

ZDROWIE JELIT

KABANEK pH Opti, utrzymując niskie wartości pH w żołądku zwierzęcia, zapobiega rozwojowi bakterii mających negatywny wpływ na zdrowie jelit. Efektem tego jest redukcja możliwości wystąpienia problemów trawiennych. Typowe bakterie patogenne, kontrolowane przez KABANEK pH Opti to Salmonella i E. coli, a kontrola ich wzrostu rozciąga się aż do warunków jelitowych. Większość pasz dla trzody chlewnej zawiera dodatek zakwaszaczy. Nie zawsze jednak gwarantuje to nam utrzymanie optymalnego pH w żołądku oraz wystarczające zabezpieczenie przed patogenami w jelitach. Kwasy organiczne zawarte w KABANEK pH Opti mają podwójne działanie: pierwszy komponent zakwaszający – jest niezwykle skuteczny w zapewnieniu niskiego pH w żołądku, komponent drugi – selektywnie antybakteryjny redukuje aktywność niepożądanych bakterii; a działanie to jest ciągle skuteczne w warunkach jelitowych. Obniżenie pH skutkuje mniejszą ilością niepożądanych bakterii i automatycznie poprawia zdrowie jelit i w efekcie strawność białka. To z kolei bezpośrednio wpływa na polepszenie parametrów wzrostu, zwłaszcza młodych zwierząt.